Descriere
Pachet complet de instrumente destinate procedurilor de regenerare osoasă ghidată (GBR - Guided Bone Regeneration) în implantologie și chirurgie orală.
Acest pachet este ideal pentru chirurgii care utilizează sistemul de fixare cu pini LCM și include toate componentele esențiale pentru o intervenție eficientă și sigură:
1x Cutie de 10 Pini LCM EXS 3mm (Ref. 522570) – Pini extrastrong de 3mm produși de MCbio, concepuți pentru fixarea precisă a mesh-ului în chirurgia orală și implantologie. Fiecare pin oferă o ancorare sigură și traumatism tisular minim, fiind compatibil cu aplicatoarele din gama LCM.
1x Aplicator C (Ref. 572380) – Aplicator de tip C pentru pini LCM, ergonomic și ușor de mânuit. Designul său permite o angulare optimă pentru plasarea precisă a pinilor în zone dificil accesibile.
1x Scraper M (Ref. 571315) – Racletă de dimensiune medie pentru pregătirea suprafeței înainte de aplicarea pinilor. Instrumentul facilitează aderarea optimă a mesh-ului și reducerea riscului de recidivă.
1x Organizator Pini (Ref. 574450) – Organizator magnetic pentru pini, care permite reîncărcarea rapidă și sigură a aplicatorului în timpul intervenției, reducând timpul operator și riscul de contaminare.
Toate componentele MCbio sunt fabricate în Italia (Lomazo, CO) conform standardelor CE și sunt destinate exclusiv utilizării de către personal medical calificat. Produsele sunt sterile și de unică folosință (pini), respectiv reutilizabile (instrumente metalice), conform specificațiilor producătorului.
Preț pachet cu TVA: 1.963 Ron (față de 2.762 Ron – economie de 799 Ron)
